Saturday, October 1, 2022
BallinaTurizmi7 plazhet më të mira në Italinë jugore

7 plazhet më të mira në Italinë jugore

Cala Brandinchi, Sardenjë

E njohur më mirë si ‘Tahiti i Vogël’, Cala Brandinchi e vjedh shfaqjen në çast. Nga ujërat e pastra me vodka deri te rëra e tij e imët dhe e bardhë, ky plazh është një nirvanë e Rekomandohet plotësisht për familjet me të vegjël në tërheqje, por megjithatë po aq supreme për çiftet që kërkojnë një shëtitje relaksuese përgjatë vijës ujore – është një strehë për të gjithë..

Torre Pali, Puglia

I konsideruar si një nga plazhet më të bukura në Pulia, plazhi Torre Pali është një domosdoshmëri për listën tuaj të deshirave

Uji është me ngjyrëte kalter plazhi është i artë deri në gishtat e këmbëve dhe ka edhe një port të lezetshëm – kështu që prisni që të shijoni ushqimet më të freskëta të ditës në ndonjë nga restorantet lokale aty pranë.

Scala Dei Turchi, Sicily

Megjithëse Scala Dei Turchi (i njohur edhe si Hapat Turke) është teknikisht një shkëmb, nëse kaloni mundësinë për të vizituar këtë bukuri, do të jetoni të pendoheni. Plazhi poshtë tij është jashtëzakonisht unik, falë shkallëve të bardha natyrale që ju çojnë në plazhin natyror

Shkallët në vetvete janë pak sfiduese për t’u ngjitur, por ia vlen plotësisht – do të duket sikur jeni duke qëndruar në majë të një beze të madhe të bardhë.

Cala Biriola, Sardinia

I vendosur në bregun lindor të Sardenjës, Cala Biriola është një nga plazhet më të bukura në Italinë Jugore.

Marina di Cetara, Bregu i Amalfit

Cetara është subjekt i shumë kartolinave; Ky fshat komod i peshkimit është shumë i bukur dhe vizitorët pa dyshim tërhiqen nga plazhet e vogla të vendosura rreth fshatit.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT