Thursday, September 29, 2022
BallinaSportRonaldo po kërkon të largohet nga Man Utd

Ronaldo po kërkon të largohet nga Man Utd

Revista italiane La Republicca sapo publikoi një raport shpërthyes për të ardhmen e mundshme të Cristiano Ronaldos.

Ata thonë se Manchester United mund të mos jetë më në të ardhmen e yllit portugez për një arsye specifike, transmeton Gazeta Express.

Me ardhjen e Erik ten Hag, Djajtë e Kuq janë gati të bëjnë ndryshime masive në stilin e lojës së ekipit që nuk përshtatet me pozicionin e Ronaldos në fushë.

Sipas këtij raporti, Ten Hag po kërkon të modifikojë strukturën në mënyrë që t’i përshtatet stilit klasik të lojës holandeze që përdori në AFC Ajax.

Ronaldo nuk është dakord me këtë, sipas La Republicca dhe ai do të ishte i gatshëm të largohej nga klubi.

Artikulli paraprakValbona Kolaveri-Dheu im
Artikulli i ardhshëmFeim Bllaca-Shpirti i poetit
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT