Sunday, October 2, 2022
BallinaVitrina e libritMimoza Nebiaj-Të prita

Mimoza Nebiaj-Të prita

Te prita…

Te prita te prita,
Ah, sa te prita….
Cdo dite cdo cast,


Cdo sekonde,
Dhe sa do te prese?
Gjersa te vdes,
Asnje takim,


Asnje perqafim,
Asnje dhe asgje…
Ej, po dhe gur te isha,
Do te pelcisja!!…

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT