Sunday, October 2, 2022
BallinaVitrina e libritGjelina Maçi Keci-MALL

Gjelina Maçi Keci-MALL

Muzë më bëhesh e hyn në varg
Para gjumit të kam uratë
Afër m’vjen dhe pse je larg
Andrra jeme t’jemi bashkë

.
Nadje herët vjen e m’thrret
Të përqafoj plot me mall
Edhe vranësirat ti i tret
Ma gëzon ditën ndihem gjallë

.
Të të shoh sa shumë dua
Afër meje të të kem
Për ty shpirti m’u shkrumbua
Në krahët e tu dua të jem

.
Eja, eja, bashkë me diellin
Ma vrit mallin zëmra jeme
Tejpërtej e përshkoj qiellin
Ma rinon krejt qenien teme

.
Për ty ndjenjat nuk janë fjalë t’kota
Syve të mi u fal dritën
Gjithkah shkon lulëzoftë toka
Unë me ty e vras frikën .

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT