Tuesday, January 31, 2023
BallinaSportLuftëtari argjentinas i UFC, Santiago Ponzinibbio i del zot Leo Messit, i...

Luftëtari argjentinas i UFC, Santiago Ponzinibbio i del zot Leo Messit, i kërkon luftë Canelo Alvarezit (

Luftëtari i UFC, Santiago Ponzinibbio, ka dalë në mbrojtje të bashkëkombësit të tij, Lionel Messit pasi ky i fundit u kërcënua nga kampioni i boksit, Canelo Alvarez.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë shënoj një gol mahnitës dhe asistoi për Enzo Fernandez në fitoren e Argjentinës 2-0 përballë Meksikës në kuadër të Kampionatit Botëror “Katari 2022”.

Pas ndeshjes, mbrojtësi Nicolas Otamendi postoi një video të Messit duke udhëhequr festën e kombëtares në dhomën e zhveshjes.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT