Tuesday, January 31, 2023
BallinaVitrina e libritFatos Arapi-LAMTUMIRË

Fatos Arapi-LAMTUMIRË

Lamtumire.
Marr me vete
djegie perendimesh neper muzgje te qeta,
silueta qiparisash neper sfonde te murme
ullinjsh.


Dhe blloqet e hijeve te Cikes,
qe perkunden netve
mbi kostelacione yjesh Jonit perposht.


Lamtumire.
Kudo qe shkoj
jam nje copez peizazhi nga vendi im.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT