Tuesday, January 31, 2023
BallinaSportBaercelona po tenton transferimin e Kylian Mbappe

Baercelona po tenton transferimin e Kylian Mbappe

Pas merkatos së shtrenjtë që bënë verën e kaluar, katalanasit po mendojnë për një tjetër lëvizje “të çmendur”.Xavi po mendon për sulmin dhe emri që përflitet nuk është askush tjetër veç golashënuesit më të mirë të Botërorit, Kylian Mbappe.

Në moshën 24-vjeçare, sulmuesi francez i Paris Saint-Germain nuk po kalon momentin e tij më të mirë, siç u pa pas humbjes në finalen e Botërorit në Katar ndaj Argjentinës. Pikërisht ajo disfatë ndaj Leo Messit mund të jetë vendimtare në strategjinë e Barçës.

Nasser Al-Khelaifi tashmë ka një marrëveshje parimore me Jorge Messin, babain e Lionelit, për të vazhduar kontratën e tij, e cila përfundon më 30 qershor. Këto detraje mund të jenë një “dritë jeshile” për Barcelonën në lëvizjen e saj të madhe.

/abcnews.al

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT