Tuesday, January 31, 2023
BallinaVitrina e libritMaxhun Osmanaj-Arratisje

Maxhun Osmanaj-Arratisje

Arratisje

Sa herè arratisem
Kthetrave tè kohès
Si njè zog i vetmuar shtegtar
Pèrcjellè nga re tè zeza, acar…
Mbi shpirt ngarkuar tonelata kujtimesh
Iku diku qiellit pakufi


Me krahèt fluturues t’meditimit
Nè humbètirèn e largèt tè fèmijèrisè
Sa herè me del pèrpara loja e èndrrave
Qè e mendoja me Ty


Oh, sa herè, u rinova dhe u plaka pèr atè dash-uri…
Dhimbja as sot s’mè lè tè qetè
Pèr tè ju kujtuar gjithnjè

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT