Saturday, March 25, 2023
BallinaShowbizHoroskopi: 31 janar 2023

Horoskopi: 31 janar 2023

Dashi: Jeni përfshirë në një kërkim nëpër çdo dyqan për një artikull të caktuar? Ju mund të kërkoni për një kohë të gjatë. Objekti që ju nevojitet nuk do të gjendet në qendrën tregtare lokale. Dyqane të përdorura, butikë të panjohur, dyqane antike jashtë qytetit – të gjitha këto kanë më shumë gjasa të kenë atë që dëshironi sesa çdo dyqan që zakonisht frekuentonit. Jini të guximshëm dhe përfitoni nga një shans. Ju mund ta shijoni vërtet.

Demi: Nëse keni hequr dorë nga diçka që keni humbur, mund të keni një surprizë të vërtetë sonte kur një ëndërr hedh dritë se ku mund ta gjeni. Është e rëndësishme që ose të ngriheni dhe të kërkoni menjëherë objektin ose ta shkruani ëndrrën me aq hollësi sa të mbani mend. Përndryshe, kjo mund të jetë një nga ato ëndrrat që zhduken sapo të zgjoheni dhe ju nuk do ta dëshironi këtë.

Binjakët: Një partner biznesi ose romantik mund të jetë në një humor të keq dhe nuk ka shumë gjasa t’ju tregojë pse. Nuk do të jetë aq e lehtë për t’u përballur me të, por ndoshta nuk ka të bëjë me ndonjë problem mes jush. Prandaj, është më mirë ta lini partnerin tuaj të zgjidhë vetëm. Kujdesuni të qëndroni të qetë dhe të mbani një distancë të sigurt mes jush, të paktën për sot. Humori duhet të kalojë nesër.

Gaforrja: A keni qenë duke u ushtruar përtej nivelit tuaj të fitnesit? Nëse keni, ndoshta ndiheni shumë të lodhur, të lënduar dhe të parregullt. Merreni lehtë sot, edhe nëse nuk dëshironi. Ju ende mund të ushtroheni, por përqendrohuni në joga dhe tai chi në vend të programeve më të vështira si gjimnastika. Shtyjeni veten pak, por jo shumë. Ideja e “pa dhimbje, pa fitim” është një gabim.

Luani: Një objektiv që keni qenë në prag të arritjes së fundmi mund të godasë papritur pengesa të papritura. Sado të mëdha apo të vogla të jenë, do të jenë dëshpëruese. E vetmja gjë që mund të bëni është të merrni pjesët dhe të vazhdoni përpara. Goli nuk është i vdekur në ujë. Ka vetëm disa detyra shtesë që duhen bërë përpara se ta arrini atë. Bëj atë që duhet dhe rri aty.

Virgjëresha: Sot mund të prezantoheni me një person të ri. Ai ose ajo mund të jetë dikush që do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në jetën tuaj në një moment. Do të ndjeni një lidhje të menjëhershme dhe do të zbuloni se ndani një pasion për të njëjtat gjëra. Ky person mund të rezultojë të jetë një mik shumë i mirë, dhe romanca gjithashtu ka shumë gjasa. Merreni ngadalë dhe shikoni se çfarë ndodh.

Peshorja: A ka ndonjë sekret që jeni të fiksuar pas zbulimit? Diçka e çuditshme mund të ndodhë në lagjen tuaj, ose mund të jetë një enigmë intelektuale. Sido që të jetë, ju jeni të vendosur të zbuloni të vërtetën. Ju mund të bëni gjëra që normalisht nuk do t’i bënit. Mos jini shumë shtytës me pyetjet. Kufizoni kërkimin tuaj në libra, gazeta dhe ueb. Ju mund të gjeni disa të dhëna pa tjetërsuar askënd.

Akrepi: Tema të ndryshme intelektuale ose humanitare për të cilat keni lexuar, kanë ndryshuar sistemin tuaj të vlerave, ndoshta në mënyrë delikate. Ju mund të mos e vini re derisa të dëgjoni dikë të përmendë besime si ato që keni mbajtur dikur. Mund të jetë e pakëndshme të kuptosh se ndryshime të tilla të thella kanë ndodhur tek ju, por kjo është vetëm një pjesë e natyrshme e rritjes personale. Gjithçka ndryshon, pse jo edhe ti?

Shigjetari: Një ndarje e përkohshme nga partneri i dashurisë mund t’ju sjellë në një humor shumë të zymtë. Përpjekjet për të kontaktuar mikun tuaj me telefon mund të rezultojnë të pafrytshme. Ju mund të bëheni gjithnjë e më të frustruar dhe të zemëruar. Nuk ka shumë që mund të bëni përveçse të lini mesazhe. Mos lejoni që pasiguria juaj t’ju marrë më të mirën. Gjeni diçka tjetër për të bërë derisa shoku juaj të ketë mundësinë të telefonojë. Me mire vone se kurre.

Bricjapi: Prisni të jeni të furishëm nëse duhet të kujdeseni për diçka që është koha kritike sot. Njerëzit dhe situatat nuk janë në favorin tuaj. Gjithçka do të duket si një sfidë. Jepini përparësi detyrave dhe bëjini ato ngadalë dhe me kujdes një nga një. Nëse shtyni shumë, do të bëni gabime dhe do të lodheni. Bota nuk do të përfundojë nëse nuk i përfundoni të gjitha detyrat tuaja.

Ujori: Në përgjithësi ju shmangni politikën në çdo grup që i përkisni, por sot mund të përfshiheni në sherr për të mbështetur një mik. Kjo shkon kundër grurit tuaj. Sigurohuni dhe vlerësoni situatën me kujdes përpara se të përfshiheni shumë. Mik apo jo, nuk do të dëshironi të tjetërsoni askënd në grup. Mendoni për këtë. A ia vlen?

Peshqit: Ndryshimet që po bëni në shtëpi mund të kërkojnë kohë shtesë për planifikimin tuaj. Ndoshta jeni duke pritur për një mysafir avioni i të cilit është vonuar, ose udhëtimi juaj për blerje zgjat shumë më tepër sepse nuk mund të gjeni atë që kërkoni. Sido që të jetë, mos u frikësoni. Thjesht përpiquni të qëndroni racional dhe të mendoni për opsione ose alternativa të tjera.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT