Friday, June 2, 2023
BallinaNgjyra jeteBishti i cigares zgjidh misterin e vrasjes së mësueses 52 vjet më...

Bishti i cigares zgjidh misterin e vrasjes së mësueses 52 vjet më parë

Cigarja e hedhur që ishte gjetur pranë trupit të një mësueseje 24-vjeçare të shkollës në Vermont në banesën e saj gati 52 vjet më parë ndihmoi hetuesit të çonin te një fqinj në katin e sipërm, i cili thonë se e mbyti atë pasi pati një grindje me gruan e tij.

Provat e ADN-së së Policisë së Burlingtonit të mbledhura nga bishti i cigares dhe puna e vazhdueshme hetimore i çuan autoritetet te njeriu që ata thonë se vrau Rira Curran në një natë korriku të vitit 1971.

I dyshuari, i identifikuar si William DeRoos, i cili ishte 31 vjeç në atë kohë, ishte larguar nga banesa e tij atë natë për “një shëtitje të qetë”. Pasi u kthye, i tha gruas së tij që të mos tregonte se kishte dalë jashtë, raporton Abcnews.go.com, transmeton Klankosova.tv.

Meqenëse hetimi rinisi në vitin 2019, detektivët ri-intervistuan ish-bashkëshorten e DeRoos dhe ajo u tha atyre se ai ishte larguar nga apartamenti i tyre për një periudhë të shkurtër brenda një periudhe kohe kur shokët e dhomës së Curran ishin jashtë apartamentit të saj në Burlington.

Ne të gjithë jemi të sigurt se William DeRoos është përgjegjës për vrasjen e rëndë të Rita Curran, por për shkak se ai vdiq në një dhomë hoteli nga një mbidozë droge, ai nuk do të mbajë përgjegjësi për veprimet e tij, por kjo çështje do të mbyllet’, tha detektivi i Policisë së BurlingtonitJames Trieb, komandanti i Byrosë së Shërbimeve të Detektivëve, transmeton Klankosova.tv

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT