Saturday, March 25, 2023
BallinaVitrina e libritMimoza Nebiaj-Ndodh gjithmone keshtu...

Mimoza Nebiaj-Ndodh gjithmone keshtu…

Ndodh gjithmone keshtu…

Nje mashkull thote:
jam I duhuri per ty,
Te duhet nje njeri ne krah,
Une nuk jam si tjeret,


Nuk te lendoj,
Prane do me Kesh gjithmone…
Nuk te mashtroj,
Nuk te genjej,
Bashke do te jemi perhere,


Dhe ky na del me keq
Nga te tjeret,
E braktis, e gris,
E lendon, e largon,
ja dermon zemren,
Ne mijera copa,
Syte ja mbush me lot,
Dhe perseri kjo qenie,
E brishte e do me me force,
Perse femra do me gjithe
Forcen e shpirtit,

Dhe kur vritet cdo pjese
E saj,
Dhe kur plagoset ne cdo skaj?
Pse duron kaq shume valle?
Ndodh gjithmone keshtu,
Eshte krijesa me bukur qe
Egziston…


Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT