Saturday, March 25, 2023
BallinaLajmeÇfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë na pret mot kryesisht i vranët dhe me reshje të herëpashershme, lokale shiu. Do të ketë edhe periudha të gjata pa reshje fare. Temperaturat pritet të lëvizin nga 1 ajo minimale deri në 12 gradë Celsius ajo maksimale.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën lindore pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje lokale shiu. Më së shumti reshje priten në Maqedoninë Veriore, por në përgjithësi reshjet nuk do të jenë të mëdha dhe do të jenë prezente vetëm herë pas here.

Mot i ngjashëm pritet të mbajë edhe ditëve të ardhshme, pra kryesisht i vranët dhe me reshje lokale, të herëpashhershme shiu, ndërsa reshje bore priten vetëm në viset malore. Temperaturat nuk do të ndryshojnë shumë dhe mund të pësojnë ulje të lehta./MeteoBallkan

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT