Saturday, March 25, 2023
BallinaShowbizHoroskopi për datën 1 mars

Horoskopi për datën 1 mars

Dashi

Është një kohë e vështirë për të gjithë dhe mendimet tuaja ju çojnë drejt mënyrave për të mbështetur dhe treguar se si vlerësohen bizneset e vogla në komunitetin tuaj. Do ta gjeni veten duke u tërhequr drejt bizneseve të vogla në vend që të zgjidhni kompani më të mëdha për të bërë blerjet tuaja.

Demi
Sa kohë duhet për të lexuar një raport? Ju ndiheni të frustruar për kohëzgjatjen që u duhet zyrtarëve për të publikuar përgjigjen e tyre ndaj një rishikimi të rëndësishëm. Një fushatë e re do të nisë në komunitetin tuaj që do të tërheqë vëmendjen tek ata që kanë nevojë për mbështetje më të madhe, materiale dhe emocionale.

Binjakët
Po bëni më të mirën për të vazhduar jetën tuaj, por kjo nuk është e lehtë kur ka ende gjëra që duhet të lidhen. Do të merret një lloj kompensimi i përkohshëm, por ju ende prisni të kompensoheni plotësisht. Ju vazhdoni të prisni dhe mund të ndiheni se jeni ende shumë larg përfundimit të çdo gjëje.

Gaforrja
Një debat mund të dalë shpejt nga kontrolli. Sa më pak të thoni në një mosmarrëveshje, aq më mirë. Nëse dëshironi të ruani marrëdhënie të mira me miqtë, kolegët dhe fqinjët, pak diplomaci do ju ndihmojë shumë. Kur dikush vepron me kokëfortësi, gjeni një justifikim dhe largohuni.

Luani
Dikush po bën plane për një dalje në grup ose pushime së bashku. Ju e dini se sa më shumë njerëz që janë të përfshirë, aq më e ndërlikuar bëhet të bësh marrëveshje të forta. Ju do të preferoni të kufizoni aktivitetet për të përfshirë vetëm një grup të vogël njerëzish dhe në këtë mënyrë do të ndiheni më të kontrolluar.

Virgjëresha
Pa mbështetjen tuaj, një mik apo koleg duket se nuk mund të marrë një vendim. Nëse kjo do të ishte një kërkesë e vetme për ndihmë, nuk do t’ju shqetësonte, por tani e kuptoni se ata po mbështeten shumë te ju për këshilla. Ju nuk mund të vazhdoni në këtë mënyre dhe është koha që të filloni t’i inkurajoni ata të vazhdojnë pa ju.

Peshorja
Vendet dhe njerëzit që keni njohur në të kaluarën janë një tërheqje e fortë. Ju mund ta gjeni veten duke ecur nëpër faqet e internetit duke kërkuar të lidheni me dikë që keni njohur dikur. Një miqësi e re nuk ju jep shumë për të pritur pasi mendoni se po humbni kohën tuaj duke u përpjekur të ndërtoni një marrëdhënie që nuk do të funksionojë kurrë.

Akrepi
Thënia e vjetër që të gjitha gjërat u vijnë atyre që presin, nuk është për ju. Planet dhe idetë që krijohen në mendjen tuaj nuk mund të realizohen menjëherë për shkak të kompleksitetit të tyre. Jeni të duruar sepse gjërat e vogla në jetë kanë filluar të shkojnë ashtu siç keni dashur.

Shigjetari
Kur ka pengesa në rrugën tuaj, një vendim i mençur do të ishte të tërhiqeni dhe të prisni që konfuzioni të largohet. Kjo është rruga që duhet të ndiqni kur njerëzit duket se po bllokojnë qëllimisht përparimin tuaj. Largimi mund t’ju çojë atje ku nuk dëshironi të jeni.

Bricjapi
Injorimi i problemeve me shpresën se do të largohen nuk është qasja e duhur. Një debat që mendoni se po ndodh, mund të çojë në pendim më vonë. Riparoni kuzhinën, zëvendësoni gomat e konsumuara dhe bëni atë që është e nevojshme për ta bërë shtëpinë dhe vendin tuaj një vend më të sigurt.

Ujori
Rezultatet e një përpjekjeje ekipi do të tejkalojnë pritshmëritë e të gjithëve. Keni disa prova të mëdha përpara, por ju keni shumë për të festuar. Do të jetë një gëzim të shohësh fytyra të lumtura dhe të buzëqeshura kudo. Ju do të përballeni me një pajisje teknologjike që është e re për ju.

Peshqit
Mendoni përpara se të blini diçka që nuk ju nevojitet vërtet ose të regjistroheni në një kurs online, vetëm sepse ju duket se është shumë i mirë për t’u humbur. Së shpejti mund të gjeni diçka më të përshtatshme me një çmim më të mirë. Nëse jeni duke kaluar një ditë të keqe, mos e nxirrni në kartën tuaj bankare.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT