Saturday, March 25, 2023
BallinaVitrina e libritLek Prenga Gjeqi-Drejtesi shum flasin ne emrin tend!

Lek Prenga Gjeqi-Drejtesi shum flasin ne emrin tend!

Drejtesi shum flasin ne emrin tend!

Drejtesi qe mes hallesh zhytesh
ti nuk dorezohesh as kurr nuk mbytesh
drejt teje egersirat sulen pa pushim
ti mund urrejtjen veq me dashurin


Drejtesi ti lendon shum veten
ecen rrugeve qe te vendosin prita
vuan ne pafundesi dhe nuk pranon te padrejten
ti je e vetmja qe nuk din qfar esht frika


Drejtesi shum flasin ne emrin tend
maskohen te padrejtit dhe shesin mend
gjestet e tyre nuk bindin asken
asgje qe s’te perket ty nuk e zen vendin tend


Flet padrejtesia ne emer te drejtesis
zerin e ngrin qe te fsheh çdo realitet
flet urrejtja ne emer te dashuris
mundohet te mashtroje po drejta mbetet e drejt.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT