Friday, June 2, 2023
BallinaShowbizSelena Gomez bëhet gruaja e parë që arrin 400 milionë ndjekës në...

Selena Gomez bëhet gruaja e parë që arrin 400 milionë ndjekës në Instagram

Selena Gomez ka thyer rekordin në Instagram duke u bërë femra më e ndjekur në platformë me 400 milionë ndjekës.

Ish-ylli i “Disney”-t e shënoi këtë arritje më 17 mars, vetëm tre muaj pasi u kthye në Instagram.

Ajo e kaloi Kylie Jennerin, e cila më parë mbante titullin me 382 milionë ndjekës.

Popullariteti i Gomez në Instagram nuk ka nisur tani. Ajo ka qenë prej vitesh një nga personazhet më të ndjekur në platformë.

Megjithatë, rrugëtimi i saj me rrjetet sociale ka qenë i vështirë.

Popullariteti i Gomez në Instagram nuk ka nisur tani. Ajo ka qenë prej vitesh një nga personazhet më të ndjekur në platformë.

Megjithatë, rrugëtimi i saj me rrjetet sociale ka qenë i vështirë.

“Në një moment Instagrami u bë e gjithë bota ime dhe ishte vërtet e rrezikshme”, tha ajo për InStyle në vitin 2022.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT