Friday, June 2, 2023
BallinaSportOzil: Zgjodha Real Madridin për shkak të Mourinhos, mund të kisha shkuar...

Ozil: Zgjodha Real Madridin për shkak të Mourinhos, mund të kisha shkuar te Barça

Mesfushori Mesut Ozil, i cili së fundmi doli në pension, e konsideron Jose Mourinhon trajnerin më të mirë të karrierës së tij. Sipas Ozil, ishte Mourinho ai që ishte faktori vendimtar në vendimin e lojtarit në verën e vitit 2010 për t’u transferuar nga Werder Bremen te Real Madrid, dhe jo Barcelona.

“Për mua, Jose Mourinho është trajneri më i mirë i këtij shekulli. Kuptimi i tij taktik është në një nivel tjetër, por gjithashtu është mënyra e të folurit në dhomat e zhveshjes dhe mënyra se si mbron gjithmonë ekipin e tij para mediave. Ai është me të vërtetë një trajner i klasit botëror.

Unë zgjodha Real Madridin për shkak të tij. Ai më bëri një xhiro nëpër stadium dhe më tregoi të gjithë trofetë e fituar nga klubi. Vizita në Barcelonë ishte më pak emocionuese dhe ajo që ishte më zhgënjyese ishte se Pep Guardiola as që u mundua të më takonte.

Para këtij udhëtimi, më pëlqente shumë stili i Barcelonës dhe mund ta imagjinoja vërtet të luaja për ta. Kështu që Jose Mourinho ishte faktori më i rëndësishëm në vendimin tim”, tha Ozil për Marca. /G.D abcnews.al/

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT