Friday, June 2, 2023
BallinaVitrina e libritArmenida Qyqja --GURGULLIMA E ZEMRËS MË THOTË TË TË DUA-

Armenida Qyqja –GURGULLIMA E ZEMRËS MË THOTË TË TË DUA-

-GURGULLIMA E ZEMRËS MË THOTË TË TË DUA-

Diçka magjike i bën ti zërit tim,
Ngrohen kordat sapo afrohesh,
Dikush tjetër më duket sikur flet,
Një vetvete e fshehur, më e bukur…


Dhe xhamat e syve shkrijnë papritur
S’di pas sa dimrash gjumëftohtë,
Një gurgullimë zemre hareshëm zgjuar,
Më fort se kurrë, të të dua, më thotë…

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT