Friday, June 2, 2023
BallinaSportJude Bellingham së shpejti pritet të jetë lojtari më i ri i...

Jude Bellingham së shpejti pritet të jetë lojtari më i ri i Real Madridit.

Jude Bellingham së shpejti pritet të jetë lojtari më i ri i Real Madridit.

Tash e një kohë klubi mbretëror janë duke e monitoruar yllin e Borussia Dortmund, përcjellë lajmi.net.

Sipas raportimeve të fundit thuhet se Reali ka arritur marrëveshje personale me lojtarin.

Ndërsa, ‘Marca’ detajon që Jude Bellingham do t’i bashkohet Real Madridit.

Marrëveshja pritet të jetë për 100 milionë euro, plus shtesa dhe do të nënshkruajë një kontratë 6-vjeçare.

Përveç kampionit evropian interesim për anglezin kanë shfaqur edhe Liverpool, por duket se madrilenët ishin më konkret për të.

Mbetet të shihet kur do të vije zyrtarizimi për lojtarin

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT