Tuesday, October 3, 2023
BallinaLajmeDita më ë nxehtë e javës, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë

Dita më ë nxehtë e javës, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të jetë dita më e nxehtë e javës.
Sipas IHMK-së, temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 25 dhe 29 gradë Celsius, teksa parashihen vranësira të pakta, kryesisht rreth relievit malor

Po ashtu, bëhet e ditur se do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT