Tuesday, October 3, 2023
BallinaSportRenditja në Grupin I, Kosova ende me gjasa për kualifikimin historik

Renditja në Grupin I, Kosova ende me gjasa për kualifikimin historik

Kosova ka arritur një barazim të madh ndaj Zvicrës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me rezultatin 2:2, shkruan Gazeta Express.

Kosova mbetet e parafundit në Grupin I dhe tani ka katër pikë, aq sa ka edhe Bjellorusia një pozitë më lartë.

Zvicra prin me 11 pikë, dy më shumë se Rumania dhe tri më shumë se Izraeli.

Duke marrë parasysh renditjen, “Dardanët” janë ende në lojë për të siguruar një kualifikim historik.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT