Monday, December 11, 2023
BallinaSportU pëurua më 2019, shembet tribuna e stadiumit në Korishë të Prizrenit

U pëurua më 2019, shembet tribuna e stadiumit në Korishë të Prizrenit

Është shembur tribuna e stadiumit në Korishë të Prizrenit.

Përurimi i këtij stadiumi ishe bërë në gusht të vitit 2019, raporton Klan Kosova.

U përurua stadiumi ndihmës në Korishë të Prizrenit, investim i MKRS-së. Futbollistët e Komunës së Prizrenit do të kenë edhe një stadium të ri ndihmës. Në Korishë të Prizrenit u përurua sot stadiumi ndihmës në Boka Boka nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi”, thuhej në njoftimin e MKRS-së.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT