Monday, December 11, 2023
BallinaSportMessi e fiton për herë 8 Topin e Artë

Messi e fiton për herë 8 Topin e Artë

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për të tetën herë duke vënë një rekord të rëndë për t’u thyer.

Pas tij erdhën Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

Argjentinasi fitoi pas rrugëtimit të lavdishëm në Katar, ku udhëhoqi kombëtaren e tij drejt triumfi të pritëshëm për vite nga ai – Kupën e Botës.

Ai i kishte realizuar shtatë gola dhe tri asistime në këtë kampanjë, ku edhe e fitoi Topin e Artë në këtë garë.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT