Monday, December 11, 2023
BallinaSportSuperliga rikthehet me kryederbin Ballkani-Drita

Superliga rikthehet me kryederbin Ballkani-Drita

Elita e futbollit kosovar do të vazhdojë këtë mesjavë më ndeshjet e xhiros së 12-të.

Dueli mes Ballkanit dhe Dritës, ndeshje kjo që luhet të mërkurën pasdite, padyshim se është kryendeshja e kësaj xhiro pasi që përballen dy skuadrat kryesore në garën për titull të kampionit.

Arbitri Mervan Bejtullahu, do të jetë njeriu që do ta gjykojë duelin mes kampionit në fuqi të Kosovës dhe gjilanasve.

Krahas ndeshjes Ballkani-Drita, të mërkurën luhen edhe duelet Gjilani-Feronikeli ’74 dhe Malisheva-Prishtina, ndeshje këto që parashikohet të sjellin sfida interesante.

Xhiroja e 12-të, do të mbyllet të enjten pasdite Llapi-Fushë Kosova dhe Liria-Dukagjini.

Superliga /Java e 12-të

Të mërkurën takohen:

Gjilani – Feronikeli ’74 (Isak Cervaniku, Besnik Morina, Meriton Berisha)

Malisheva – Prishtina (Erdall Zasella, Edmond Zeqiri, Faton Jakupi)

Ballkani – Drita (Mervan Bejtullahu, Fatlum Berisha, Hekuran Osmani)

Të enjten takohen:

Llapi – Fushë Kosova (Mentor Ajeti, Bujar Selimaj, Bashkim Hyseni)

Liria – Dukagjini (Eridon Podvorica, Arbnor Bullatovci, Enis Bejtullahu).

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT