Monday, December 11, 2023
BallinaSportE duan Real Madridi, Barcelona dhe Man City, Kimmich ka vendosur se...

E duan Real Madridi, Barcelona dhe Man City, Kimmich ka vendosur se ku do të transferohet

Joshua Kimmich ka qenë i lidhur me Barcelonën, Manchester Cityn dhe Real Madridin, raporton Kerry Hau i Sport1.

Gjermani nuk ka gjasa të nënshkruajë kontratë të re me Bavarezët. Marrëveshja aktuale skadon në vitin 2025 që do të thotë se ai mund të jetë i disponueshëm me një kosto të ulët verën e ardhshme.

Lojtari mendon të largohet nga klubi vitin e ardhshëm. Gjërat thuhet se nuk kanë qenë ideale për të që kur Bayerni zëvendësoi Julian Nagelsmann me Thomas Tuchel.

Manchester City dhe Real Madrid duhet të kenë një avantazh financiar ndaj Barcelonës në garën për 28-vjeçarin. Megjithatë, as Citizens dhe as bardhezinjtë nuk kanë shumë nevojë për Kimmich pasi kanë respektivisht Rodri dhe Aurelien Tchouameni. Barça, nga ana tjetër, kërkon për mesfushorin e parë mbrojtës.

Gjermani u tha se i ishte ofruar Barcelonës nga përfaqësuesit e tij verën e kaluar. Megjithatë, gjendja financiare e katalanasve nuk i lejoi ata të transferonin superyllin gjerman.

Gjërat mund të ndryshojnë verën e ardhshme nëse Barça largon Ansu Fatin dhe disa lojtarë të tjerë për një tarifë të mirë dhe do t’i kishte fondet ta afronte gjermanin, pasi klubi katalanas duket se është zgjedhja e tij.

Joshua Kimmich ka dhënë 5 asistime në 14 paraqitje për Bayernin këtë sezon.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT