Monday, December 11, 2023
BallinaSportShqipëria publikon formacionin me shumë ndryshime ndaj Ishujve Faroe

Shqipëria publikon formacionin me shumë ndryshime ndaj Ishujve Faroe

Shqipëria do të përballet me Ishujt Faroe në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, duke filluar nga ora 20:45.

Kombëtarja shqiptare ka bërë disa ndryshime në formacion duke filluar në sulm me Mirlind Dakun, i cili do e nis lojën titullar.

Një ndryshim tjetër do të jetë edhe Myrto Uzuni në sulm dhe Keido Bare në mesfushë.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Bare, Asani, Bajrami, Uzuni.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT