Monday, May 20, 2024
BallinaSportDinamo Zagreb ëndërron kthimin e Modriqit

Dinamo Zagreb ëndërron kthimin e Modriqit

Dinamo Zagreb po bën përpjekje ekstreme për ta bindur Luka Modriqin që të kthehet në Kroaci.

Dinamo nxori një faqe në edicionin e së shtunës të mediumit spanjoll Marca për t’i bërë thirrje Modriqit që t’i bashkohet klubit kroat këtë verë.

Ata gjithashtu iu referuan kësaj në një postim në X, dikur Twitter, teksa shtuan përpjekjet e tyre për të nënshkruar me 38-vjeçarin.

Modriqit i skadon kontrata me Real Madridin këtë verë dhe minutat e tij janë kufizuar këtë sezon, duke luajtur vetëm 12 herë në La Liga deri më tani.

Mesfushori e filloi karrierën e tij në Zagreb përpara se të nënshkruante për Tottenham në 2008, kështu që një lëvizje ka kuptim si një këngë e mundshme.

Nëse do të ndodhë kjo mbetet për t’u parë.

Modriq, i cili iu bashkua Real Madridit në vitin 2012, deri më tani zhvilluar 522 paraqitje për gjigantët spanjollë.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT