Friday, July 19, 2024
BallinaSportTri ndeshje sot në Kampionatin Evropian: Vëmendja te sfida, Turqi – Portugali

Tri ndeshje sot në Kampionatin Evropian: Vëmendja te sfida, Turqi – Portugali

Sot, në ditën e nëntë të Kampionatit Evropian, do të zhvillohen sikur ditët e mëparshme, tri ndeshje.

Gjatë kësaj dite, do t’i kemi katër skuadra nga grupi F, e dy të tjera nga grupi E.

Nga ora 15:00, ndeshjet ja nisin mes Gjeorgjisë dhe Çekisë, në stadiumin “Volkspark”.

Turqia ballafaqohet me Portugalinë, duke nisur nga ora 18:00 në “BVB Stadion”, në Dortmund. Ndeshje kjo shumë e pritur.

Ndërkaq nga ora 21:00, Belgjika ka përballë Rumaninë, ku do të luajnë në stadiumin “Cologne”.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT