Saturday, July 20, 2024
BallinaSportArgjentina – Kolumbia, finalja e “Copa America”

Argjentina – Kolumbia, finalja e “Copa America”

Krahas evropianit, edhe një garë tjetër mjaft interesante po shkon drejt fundit.

Tashmë dihen edhe dy finalistët e “Copa America”.

Më 15 korrik, do të përballen Argjentina dhe Kolumbia.

Kjo e fundit e siguroi biletën pasi e mposhti Uruguayin minimalisht 0:1.

Golin e vetëm arriti ta shënojë Jefferson Lerma, në minutin e 39-të.

Derisa “Albiçelestët” e eliminuan Kanadën me rezultat 2:0.

Këtu kontribut të madh dha edhe fituesi i tetëfishtë i “Topit të Artë”, Lionel Messi.

E për vendin e tretë do të luftojnë Kanada dhe Uruguay.

Kjo ndeshje do të zhvillohet më 14 korrik në ora 02:00 pas mesnatës.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT