Saturday, April 13, 2024
BallinaSportPogba nuk do largohet nga Manchester Unitedi në janar

Pogba nuk do largohet nga Manchester Unitedi në janar

Paul Pogba nuk do largohet nga Manchester United në afatin e janarit, me “Djajtë e Kuq” që me shumë gjasa do e humbin mesfushorin në afatin e verës falas.

Mesfushori Paul Pogba nuk do largohet nga Manchester United në afatin e janarit, me “Djajtë e Kuq” që me shumë gjasa do e humbin mesfushorin në afatin e verës falas.

Francezit ka edhe gjashtë muaj kontratë të mbetur dhe vazhdojnë spekulimet për të ardhmen e futbollistit, transmeton lajmi.net.

Barcelona, Juventus, Real Madrid dhe PSG janë ndër klubet e interesuara për fituesin e Kupës së Botës.

Sipas “Manchester Evening News”, Pogba nuk dëshiron të qëndrojë në “Old Trafford” dhe askush në klub nuk pret që të rinovojë kontratën.

Sidoqoftë, 28-vjeçari nuk do shitet gjatë janarit që nënkupton se 20 herë kampioni i Anglisë nuk do fitojë asgjë në fundin e sezonit 2021/22.

Pogba momentalisht është duke u shëruar nga lëndimi derisa këtë edicion ka asistuar shtatë herë në nëntë ndeshje në Premierligë

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT