Thursday, June 13, 2024
BallinaSportManchester United ofron 115 milion euro për Declan Rice

Manchester United ofron 115 milion euro për Declan Rice

Manchester United mund të realizojë transferimin e bujshëm të merkatos dimërore

Sipas “The Sun“, Manchester United është shumë i interesuar për mesfushorin anglez të West Ham, Declan Rice, dhe tashmë ka siguruar 115 milionë euro për të siguruar nënshkrimin, përcjell GazetaBlic Sport.Nëse marrëveshja përfundon, 22-vjeçari  do të bëhej lojtari më i shtrenjtë në historinë e ‘Djajve të Kuq‘, duke kaluar francezin Paul Pogba, i cili kushtoi 105 milionë euro kur u transferua nga Juventusi në vitin 2016.Lojtari i dytë më i shtrenjtë i nënshkruar nga klubi i Old Trafford ishte mbrojtësi i Anglisë, Harry Maguire, i nënshkruar nga Leicester në vitin 2019 për 87 milionë euro.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT