Thursday, July 25, 2024
BallinaLajmeNë Leposaviq, konfiskohen 272 pajisje për prodhim të kriptovalutave

Në Leposaviq, konfiskohen 272 pajisje për prodhim të kriptovalutave

Policia e Kosovës ka konfiskuar 272 pajisje për minim të kriptovalutave në fshatin Trebicë të Leposaviqit.Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, njoftoi se nga ky aksion është arrestuar një person

Sveçla ka thënë se aksione të tilla do të vazhdojnë deri në implementimin e plotë të vendimit të Kuvendit dhe Qeverisë së Kosovës.

Këtu keni statusin e tij të plotë:

“Sot në orët e para të mëngjesit, pas kërkesës së Doganave të Kosovës, Policia e Kosovës ka organizuar aksionin e zbulimit dhe konfiskimit të paisjeve për minim të kriptovalutave.  Në këtë aksion në afërsi të fshatit Trebice të komunës së Leposaviqit u konfiskuan 272 nga këto lloj paisjesh dhe u arrestu një person. Gjithë aksioni u zhvillua dhe përfundoi pa incidente.  Aksione të këtilla do të vazhdojnë deri në implementimin e plotë të vendimit të Kuvendit dhe Qeverisë së Republikës”, ka shkruar Sveçla në llogarinë e tij në Facebook

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT