Thursday, April 18, 2024
BallinaLajmePolicia konfiskon sërish aparate për prodhimin e kriptovalutave

Policia konfiskon sërish aparate për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës ka vazhduar me aksionin për konfiskimin e aparateve për prodhimin e kriptovalutave.

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga Policia e Kosovës,

Kësisoj, janë konfiskuar 16 kartela grafike dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Fushë Kosovë.

Njoftimi i plotë nga Policia:

Sekuestrohen 16 kartela grafike dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Me datë 13.01.2022, njësitet policore të Fushë Kosovës, në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës, në rrugën “Fahri Fazliu” në Fushë Kosovë, kanë gjetur dhe sekuestruar 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave dhe 16 kartela grafike.

Marrë parasyshë procedurat ligjore lidhur me këtë rast, veprimet e mëtejme do të ndërmerren nga Dogana e Kosovës

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT