Saturday, July 20, 2024
BallinaSportPrishtina dhe Flamurtari përfitojnë nga 200 mijë euro nga tranferimi i...

Prishtina dhe Flamurtari përfitojnë nga 200 mijë euro nga tranferimi i Zhegroves ne Lile.

Klubet e futbollit në Kosovë, Prishtina dhe Flamurtari do të përfitojnë 400 mijë euro, apo nga 200 mijë euro secila, nga transferimi i Edon Zhegrovës te Lille.

Kjo për shkak që kosovari ka qenë pjesë e këtyre dy ekipeve.

Zhegrova u zyrtarizua te skuadra franceze për një shifër të raportuar prej tetë milionë euro nga Baseli.

Ndryshe, kosovari është ftuar për ndeshjen e nesërme ndaj Marseille, ku pritet të debuton.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT