Thursday, June 13, 2024
BallinaKulturëFilmNjë vit nga vdekja e humoristit legjendar Rasim Thaçi – Cima

Një vit nga vdekja e humoristit legjendar Rasim Thaçi – Cima

Sot janë bërë një vit nga vdekje e humoristit legjendar të Kosovës, Rasim Thaçi – Cima.


Cima vdiq me 26 mars 2021, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ai ishte duke u trajtuar nga COVID-19 dhe ishte i shtrirë në Mjekim Intensiv, mirëpo për fat të keq ai nuk arriti që ta mundte këtë virus.

Rasim Thaçi i njohur për publikun si Cima do të mbetet përherë në kujtesën e publikut me rolet e tij të shumta komike.

Cima kishte qindra skeçe dhe seriale humoristike, të cilat do të mbesin në kujtesën e publikut shqiptar gjatë.

Më poshtë keni një listë të tyre:

Treshi Përsheshi (1986-1990)
Cimë Baushtella (2006)
Nusja nga Diaspora (2007)
Lajmi në Gurbet (2008)
Cimë Kulleri te Lec Katunari (2008)
Leci te Molla Cima (2008)
Cima Taxi 1 (2009)
Cimë Baksuzi (2009)
Cima në CIA (2009)
Cimë Polici (2010)
Cima te baba sheh (2010)
Cimë Polici (2011)
Rrota e Cimës (2011)
Cimë Taxi 2 (2011)
Haxhi Cima në Diskotekë (2011)
Rrasja Vllaut Gjermoni (2013)
Dreqi në Qeveri (2013)
Cima te Tezja (2013)
Hajnat e vove (2014)
Siguresa e Cimës (2014)
Rruga e Boss Kungjit (2014)
Kartela e Bankës (2016)
Bon Apetit (2017)
Cima te Gazuzi (2018)

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT