Tuesday, November 28, 2023
BallinaSportDybala do të jetë gati për ndeshjen ndaj Inter

Dybala do të jetë gati për ndeshjen ndaj Inter

Roma ka marrë lajme të mira nga Paulo Dybala.

Ylli argjentinas, Paulo Dybala do të jetë gati të jap kontributin e tij në ndeshjen derbi ndaj Inter.

Gianluca Di Marzio ka bërë të ditur se Roma janë gati të mirëpresin rikthimin e Dybala, para ndeshjes së 1 tetorit, përcjell lajmi.net.

Lojtari pritet të jetë startues në atë ndeshje, ndonëse javëve të fundit nuk u aktivizua.

28-vjeçari nuk luajti ndaj Atalanta, pasi pësoi një lëndim në përgatitjet e fundit para ndeshjes.

Dybala ka shënuar tri gola dhe ka shtuar dy asistime në gjashtë ndeshje këtë edicion në Serie A. Ky sezon është i pari me fanellën e Romës. 

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT