Tuesday, January 31, 2023
BallinaSportLaureta Poga-E dehur po kendoj ne vetmi...

Laureta Poga-E dehur po kendoj ne vetmi…

E dehur po kendoj ne vetmi…

Te kam ne goten me vere, qe po pi…
Gllenke_ gllenke po te shijoj…
Stop s’ me thua ,asnjehere ti…
E dehur po kendoj ne vetmi…


Te kuqe, si zjarr i dashurise..
Po pij me ty, ne oret e vetmise..
Si e marre vallezoj..kendoj..
Per ty, i dashur…po te pergjeroj…


I dehuri thote nje te vertete.
Qe mbetet perhere ne jete..
Asnjehere s’me ke dashur si une…
Qe dehem, qaj dhe s’fle gjume…


DASHURIA e vertete..
Eshte si kjo vere e kuqe .e nxehte…
Qe te zgjon ndjenjat me te vluara ne jete..
Pi ..dehesh dhe enderron. si flutura pa flete !!

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT