Wednesday, June 12, 2024
BallinaLajmeHashim Thaçi ndodhet në Kosovë

Hashim Thaçi ndodhet në Kosovë

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ardhur sot në Kosovë.

Arsyeja e ardhjes së Thaçit në Kosovë është për të vizituar nënën e tij, e cila ditë më parë kishte disa probleme shëndetësorë.

Kësisoj, kjo është ardhja e parë e Thaçit në Kosovë, pas ngritjes së aktakuzës në nëntor të vitit 2020.

Procesi gjyqësor në rastin e tij dhe krerëve tjerë të UÇK-së ka nisur pak muaj më parë.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT