Friday, February 23, 2024
BallinaNgjyra jeteShkon për vizitë në Florida, fiton lotari 1 milion dollarë

Shkon për vizitë në Florida, fiton lotari 1 milion dollarë

Një burrë nga Marylandi i ShBA-së, duke bërë një vizitë në Florida, e gjeti udhëtimin e tij të paguar kur fitoi çmimin prej 1 milion dollarësh nga një biletë lotarie me gërvishtje.

Lotaria e Floridës tha se Collin Reed, 39-vjeçar, ishte duke vizituar Napolin kur bëri një ndalesë në një dyqan Publix dhe bleu një biletë gërvishtëse prej 5 dollarësh.

Bileta doli të ishte fituese e çmimit kryesor prej 1 milion dollarësh.

Reed shkoi në Zyrën e Qarkut të Lotarisë së Floridës në Fort Myers dhe mori çmimin e tij, shumën që pas taksave mbeti në 685 mijë dollarësh.

E dyqani Publix në Napoli fitoi një komision bonus prej 2000 dollarësh për shitjen e biletës fituese.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT