Thursday, April 18, 2024
BallinaSportLaura Fazliu fantastike, kalon në çerekfinale

Laura Fazliu fantastike, kalon në çerekfinale

Xhudistja kosovare Laura Fazliu ka arritur në çerekfinale në Grand Slamin që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Ajo mposhti me Ippon, hudhi Wazaari dhe zuri në mbajtje për 10 sekonda garuesen gjermane, Agatha Schmidt.

Në çerekfinale Fazliu, në kategorinë deri në 63 kilogramë ndeshet me garuesen nga Austria, Lubjana Piovesana

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT