Thursday, April 18, 2024
BallinaSportTri skuadra angleze në garë për Simone Inzaghin e Interit

Tri skuadra angleze në garë për Simone Inzaghin e Interit

Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli.

47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët deri në qershor 2025 dhe fiton 5.5 milionë euro neto në sezon plus shtesa.

Ofertat e Ligës Premier mund të arrijnë rreth 8-9 milionë euro në vit.

Barcelona është gjithashtu e interesuar, të cilin e shohin si pasuar të Xavi Hernandezit, i cili largohet në fund të sezonit.

Inzaghi me Interi janë afër të shpallen kampion të këtij edicioni në Serie A, teksa fituan Superkupën e Italisë muajin e kaluar./Gazeta Express

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT