Thursday, July 25, 2024
BallinaSportSot në aksion tri ndeshje të Superligës, vëmendja tek derbi lokal Drita-Gjilani

Sot në aksion tri ndeshje të Superligës, vëmendja tek derbi lokal Drita-Gjilani

Këtë të diel në program do të jenë tri sfida në Superligën e Kosovës në futboll.

Në këtë xhiro të 26-të, luhet derbi i anamoravës mes Dritës e Gjilanit.

Të dy ekipet kanë synime krejt të kundërta, të kaltrit luftojnë për titullin kampion, kurse të kuqtë për ikje të barazhit.

Me fitore eventuale, Drita barazohet me pikë me liderin Ballkanin.

Dukagjini – Feronikeli 74 dhe Fushë Kosova – Prishtina janë dy ndeshjet tjera.

Të tri këto përballje luhen nga ora 13:00./Gazeta Express

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT