Thursday, June 13, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 20 mars

Horoskopi për datën 20 mars

Dashi

Dëgjoni instinktet tuaja për atë rrugë që duhet të ndiqni. Rruga e sigurt nuk do të sjellë shumë kënaqësi. Ju jeni gati për të hyrë në një territor të panjohur. Nëse kjo do të thotë të mësoni një aftësi të re, të provoni një linjë tjetër të punës ose të takoni dikë krejtësisht të ndryshëm, është e parëndësishme. Shkuarja pas një mundësie për të bërë para këshillohet fuqishëm. Duke pasur një burim shtesë të të ardhurave do t’ju lejojë të shijoni gjërat e mira në jetë. Do të ishte mirë të kujdesesh për anën sensuale.

Demi

Ju jeni shumë më ndryshe në privatë sesa në publik. Vetëm njerëzit tuaj të besueshëm e dinë se sa të ngrohtë dhe tipa me imagjinatë jeni. Dëgjoni të dashurit tuaj, kur ju inkurajojnë të tregoni punën tuaj krijuese. Përdorni besimi e tyre si një trampolinë për sukses. Bëni një ndryshim. Në vend që të prisni për të marrë atë që të tjerët mendojnë se e meritoni, do të jeni të zënë duke ëndërruar. Studimi jashtë vendit është një mundësi e veçantë. Ju do të shijoni turneun në një qytet të lashtë.

Binjakët

Për të frymëzuar besimin, jini dinamik. Njerëzit e tjerë do t’ju ndihmojnë. Flisni me elokuencë për subjektin tuaj të preferuar dhe theksoni nevojën për financim. Disa filantropë do t`ju financojnë projektin tuaj. Lidhjet me një organizatë të madhe si një institut spitalor, universitar ose qeveritar do të punojnë në avantazhin tuaj. Mos hezitoni të telefononi një mik.

Gaforrja

Ndaloni së punuari  kaq shumë. Ngarkoni detyrat e anëtarëve të tjerë të ekipit dhe mbajini sytë hapur. Kur ju tregoni besim në ekip, ata do të ecin më shumë. Liderët më të mirë e dinë se mikromenaxhimi shkatërron moralin. Një marrëdhënie e ngushtë ju bën të ndiheni të sigurtë. Kur dyshimi kërcënon t`ju largojë nga ekuilibri, drejtojuni shokut tuaj më të mirë ose partnerit romantik. Ata do t’ju kujtojnë se sa të talentuar dhe efektiv jeni.

Luani

Është e rëndësishme që të disiplinoheni për punën. Megjithëse keni shumë talente, ato nuk mund të vijnë në sipërfaqe nëse nuk i kushtoni kohë dhe përpjekje një projekti. Merrni shembull nga dikush që keni afër e që ia del më së miri. Metodat e tij janë efektive. Perspektivat e karrierës suaj do të përmirësohen kur shefi të shikojë sa seriozisht i merrni përgjegjësitë tuaja. Mos u habitni nëse ju jepet një ngritje, promovim ose të dyja bashkë. Detyrat tuaja do të ndryshojnë, por kjo është një gjë e mirë. Ju do të gëzoni të punoni me klientët më të pasur.

Virgjëresha

Është e qartë që jeni personi më i talentuar në grup. Kjo është arsyeja pse ju keni qenë të besuar me një punë të rëndësishme. Pasi të keni përfunduar këtë projekt, kërkoni një ngritje. Shefi juaj e di se ju vleni  shumë dhe do t’ju kompensojë në përputhje me rrethanat. Një admirues i vëmendshëm ju bën të ndiheni sikur po fluturoni. Pranoni një dhuratë bujare me zemër të hapur dhe mirënjohje. Thellë thellë juve ju pëlqen kur të tjerët ju adhurojnë.

Peshorja

Ju keni një konkurrencë të ashpër. Testimi i aftësisë suaj kundër asaj të rivalëve të denjë do të jetë stimulues. Ju nuk mund të fitoni çmimin e parë, ama do të fitoni një përvojë të vlefshme. Bëhuni mik me dikë, aftësitë e të cilit janë më të forta se tuajat. Jeta juaj në shtëpi është një burim i kënaqësisë së thellë. Kur ndihesh i lodhur, lejoni familjen t`ju përkëdhelë. Kujdesi i tyre i butë do t’ju lejojë të rimbushni bateritë tuaja dhe të merrni sfida të reja. Një jetë shpërblyese personale sjell edhe sukses profesional.

Akrepi

Të qenit më aktiv do të ushqejë imagjinatën tuaj. Mos u befasoni kur të merrni një ide të mrekullueshme, duke bërë një shëtitje, duke notuar ose duke ndjekur një kurs. Kur trupi juaj është i zënë, mendja juaj mund të eksplorojë. Reagime të dobishme për performancën tuaj të punës do t’ju çojnë në nivelin e ardhshëm të suksesit. Ju jeni shumë i zgjuar për t’u mbrojtur përballë kritikave konstruktive. Përmirësoni aftësitë tuaja të komunikimit dhe mësoni se si të bisedoni më mirë.

Shigjetari

Askush nuk mund t’ju bëjë të ndiheni keq pa lejen tuaj. Në vend që t’i bazoni ndjenjat në atë që të tjerët mendojnë për ju, përpiquni ta doni veten pa kushte. Bëni një listë të cilësive tuaja më të mira. Jepini vetes inkurajim. Mbi të gjitha, qeshni me gabimet tuaja. Të punoni brenda kufijve të një buxheti të shtrënguar do të jetë stimuluese. Përdorni suksesin tuaj për të kërkuar më shumë buxhet herën tjetër. Punëdhënësi juaj duhet t`jua shpërblejë zgjuarsinë.

Bricjapi

Pjesëmarrja në një ceremoni do t`ju emocionojë. Është e mrekullueshme të shohësh se sa larg ka shkuar dikush në një periudhë të shkurtër. Jepni vlerësimin tuaj për një mysafir nderi. Ai do bëjë të njëjtën gjë. Ju keni të gjithë dijen dhe përvojën për të zënë një pozitë të mirë në një punë. Përdorni ndikimin tuaj për të stabilizuar një situatë të pasigurt.

Ujori

Një projekt është nisur më në fund dhe gjërat po lëvizin shpejt. Ju mund të nisni mesazhe gjatë gjithë ditës. Qëndroni të qetë dhe merrni frymë thellë kur ndiheni të tronditur. Duke refuzuar të përfshiheni  në një mjedis të egër, mund të vendosni kushtet e çdo marrëveshjeje. Njerëzit janë të impresionuar nga qasja juaj e ftohtë dhe e qetë. Familja juaj është veçanërisht mirënjohëse për ndikimin tuaj stabilizues. Merrni kohë nga orari juaj i zënë për të siguruar një fëmijë se gjithçka po shkon mirë. Prania juaj do ta ndihmojë atë për të kapërcyer një frikë të madhe.

Peshqit

Ju keni dy mundësi për të krijuar para, por duhet të zgjidhni. Zgjidhni atë që do të sjellë kënaqësinë më të madhe krijuese. Të paguhesh për ta bërë botën një vend më të bukur do të rrisë karizmin tuaj. Përgatituni që njerëzit të kthejnë kokat kudo që të shkoni. Fuqitë e tua bindëse janë të forta. Merrni këtë mundësi për të aplikuar për një kredi, bursë ose hua. Një organizatë që jua hodhi poshtë njëherë kërkesën do ta pranojë këtë herë. Kjo sepse ju keni mësuar se si ta ktheni valën në favorin tuaj.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT