Monday, May 20, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 17 prill

Horoskopi për datën 17 prill

Dashi

Një projekt ka ndalur. Dikush në familje është i frustruar. Nëse dëshironi paqe, mund t’ju duhet të shtyni planet sociale dhe të ktheheni në një punë. Në fund të fundit, ajo nuk do të bëhet vetë. Të paktën do të keni diçka për të treguar për përpjekjet tuaja në fund të ditës.

Demi

Një partner është i kujdesshëm dhe mbështetës. Ju nuk mund ta imagjinoni veten si të lumtur me dikë tjetër. Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Do të tërhiqeni në mënyrë intuitive nga dikush që dallon nga turma.

Binjakët

Fleksibiliteti është po aq i rëndësishëm sa paga për sa i përket pritshmërive të punonjësve. Nëse punëdhënësi juaj nuk e ofron këtë, mund ta gjeni veten duke kërkuar një punë tjetër. Nëse keni ndonjë ndikim në vendin e punës, organizoni takime dhe bini dakord për ndryshimet që mund të bëhen për të përmirësuar kushtet e punës, performancën dhe cilësinë.

Gaforrja

Mos u tundoni t`i nxitoni gjërat me një partner të ri. Nuk mund të prisni që ata të kryejnë aktivitete që janë të rëndësishme për ju, sepse nuk i kuptojnë. Jeni duke shpresuar se ata do të respektojnë dëshirat tuaja për të vazhduar një traditë familjare që është e rëndësishme për ju. Do të ketë shumë kohë për t’u mbledhur dhe për të ndërtuar tradita të reja.

Luani

A mund t’i besohet një kolegu? Ju nuk jeni të sigurt nëse i besoni ato që po ju thonë. Të tjerët që i mbështesin do t’ju shtyjnë të mbështesni vendimet e tyre. Ju mendoni se keni një përgjegjësi të jeni të saktë në atë që thoni kur jepni një llogari të sinqertë të ngjarjeve të fundit.

Virgjëresha

Po filloni të kuptoni se duhet të hiqni dorë nga disa angazhime që po bëhen të tepërta për ju. Nevojitet më shumë relaksim për të ruajtur shëndetin tuaj. Një udhëtim kënaqësie do të tingëllojë si një ide e mrekullueshme. Do shkëputeni nga rutina.

Peshorja

Nuk do të jetë e planifikuar, por mund të ndesheni me dikë që nuk e keni parë për një kohë të gjatë. Ndarja juaj e fundit mund të ketë qenë e tensionuar ose e tendosur në një farë mënyre. Kjo ka bërë që të shmangni njëri-tjetrin, por tani që keni filluar të flisni përsëri. Do të kuptoni se si të gjitha kohët e mira që keni ndarë peshuan më shumë se kohët e këqija.

Akrepi

Paratë do të bëhen të disponueshme për të nisur një projekt nga i cili synon të përfitojë komunitetin juaj. Ndihma po vjen dhe ka një ndjenjë në rritje optimizmi rreth jush. Veprimet e ndërmarra brenda një ekipi do të jenë të suksesshme pasi vendosen masa të reja që priten me entuziazëm. Jeni gati dhe prisni të përballeni me një sfidë të re.

Shigjetari

Zgjidhini fjalët me kujdes për të shmangur keqkuptimet, skenat e shëmtuara apo një përballje. Ju nuk dëshironi të tjetërsoni një mik apo një të dashur të ndjeshëm. Jini veçanërisht me takt kur jeni në shoqërinë e një miku ose të afërmi që e dini se është i ndjeshëm dhe i prekshëm. Atyre mund të mos ju pëlqejë ajo që duhet t’u tregoni, në këtë rast trajtojini me kujdes.

Bricjapi

Shqetësimi dhe stresi ju pengojnë të përfitoni sa më shumë nga ajo që është këtu dhe tani. E keni të vështirë të relaksoheni dhe të qetësoni emocionet tuaja. Një mënyrë për të përballuar do të jetë ripërshtatja e fokusit tuaj. Bëni një shëtitje të gjatë në natyrë, lexoni një roman të mirë ose dëgjoni muzikë emocionuese. Gjeni mënyra për të relaksuar veten.

Ujori

Keni më shumë ndikim sesa e kuptoni në një situatë grupi. Njerëzit ju respektojnë për aftësitë tuaja dhe përvojën e kaluar. Një vepër e mirë që keni bërë dikur për një autoritet nuk është harruar. Ata do të ngrihen për t’ju mbrojtur në një debat në vendin e punës. Nëse doni përgjigje, vazhdoni të bëni pyetje.

Peshqit

Suksesi po ju ndryshon. Lavdërimi për gjithçka keni arritur së fundmi do të sjellë një pranverë shtesë në hapat tuaja. Jeni më të vetëdijshëm tani për atë që jeni në gjendje të bëni dhe mezi prisni të shtoni të reja në listën tuaj të arritjeve. Dikush që e shihni rregullisht duket i zemëruar për lumturinë tuaj. Nuk është nevoja që t`ju ndikojnë me humorin e tyre të keq.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT