Thursday, June 13, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 17 maj

Horoskopi për datën 17 maj

Dashi

Një keqkuptim në shtëpi është zgjidhur. Do të ketë një ngritje në jetën tuaj emocionale kur një i afërm më i vjetër do të duket më i sjellshëm tani, ose të paktën më i disponueshëm se sa kohët e fundit. Dikush që do takoni në një seminar do t’ju intrigojë. Ju po shpresoni për më shumë kohë për t’u njohur me njëri-tjetrin.

Demi

Nuk do të keni problem të ndryshoni planet për të shoqëruar një fëmijë të vogël ose të afërm në një takim mjekësor. Ajo që do t’ju shqetësojë është se koha e pritjes do të jetë shumë më e gjatë nga sa prisnit.

Binjakët

Duhet të mendoni pak, por njerëzit e tjerë ju pengojnë. Edhe nëse duhet të jetë në mesnatë ose në orët e para të mëngjesit, në një mënyrë ose në një tjetër do të gjeni kohën që ju nevojitet për të shqyrtuar një çështje të rëndësishme.

Gaforrja

Po përpiqeni të bindni një të dashur që të mbështesë një ide krijuese ose plane për të bërë disa përmirësime në shtëpi. Nëse jeni gati të shkurtoni disa shpenzime dhe të premtoni se do ta bëni vetë pjesën më të madhe të punës, ata mund t`ju bashkohen më vonë.

Luani

Nëse gjithçka shkon sipas planit, do të keni shumë sukses duke lënë një përshtypje të mirë te një drejtues i rëndësishëm. Një mënyrë e mirë për të shfrytëzuar pozitivisht aftësitë dhe nxitjen tuaj është të fitoni mbështetjen e njerëzve me ndikim.

Virgjëresha

Një mik apo i afërm ka fshehur shumë gjëra që po ndodhin në jetën e tyre që i kanë shkaktuar ankth. Ata nuk janë aq të fortë sa mund të duken. Nuk është ide e mirë të mbështeteni shumë te dikush që ju ka borxh një nder.

Peshorja

Njerëzit kërkojnë shumë nga ju dhe ju po sëmurni veten duke u përpjekur t’i kënaqni. Ju nuk mund të bëni gjithçka që të gjithë kërkojnë nga ju. Dikujt duhet t’i kujtohet se ju keni vetëm një palë duar. Të paktën për ditët në vijim, ato duar janë plot.

Akrepi

Ju i merrni përgjegjësitë seriozisht, por nuk do të lejoni që kjo t’ju ndalojë të shijoni jetën. Ju keni një ndjenjë të shkëlqyer të kohës dhe kjo do t’ju vendosë në vendin e duhur në kohën e duhur. Çdo problem i hasur do të zgjidhet lehtësisht.

Shigjetari

Ju i besoni intuitës tuaj, sepse ajo rrallëherë ju zhgënjen. Mundësitë janë të shumta. Tani është shansi juaj të eksperimentoni me ide të reja dhe të provoni gjëra të ndryshme. Nëse kjo do të thotë të sillni më shumë entuziazëm në jetën tuaj, do të jeni të përgatitur për të marrë rreziqe.

Bricjapi

Teknologjia e re që po futet në vendin e punës duhet t’ju ndihmojë ta lehtësoni pak punën tuaj. Ju mund të jeni skeptik për një propozim të ri, por dëgjoni atë që thuhet. Nëse nuk jeni të kënaqur me një pajisje të re, dikush do të jetë i lumtur të shpjegojë se si funksionon e gjithë kjo.

Ujori

Mendohuni dy herë përpara se të akuzoni dikë se është përfshirë në aktivitete të fshehta. Sado i sigurt që mund të jeni për fajin e tyre, a keni prova për ta vërtetuar këtë? Ju nevojiten fakte dhe shifra përpara se të shprehni dyshime, ose mund të përfundoni me një humbje në besueshmëri si dhe në para.

Peshqit

Besimi më i madh në aftësinë tuaj për të marrë rezultate ju jep fuqinë për të krijuar një të ardhme më të lumtur dhe më të shëndetshme për veten tuaj. Përfshihuni në një grup për mbledhjen e fondeve dhe do të keni kohën më të mirë të jetës tuaj. Frymëzimi do të vërshojë në mendjen tuaj sa herë që nevojiten ide të reja.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT