Thursday, June 13, 2024
BallinaSportFenerbahçe mposht Galatasarayn në derbi, titulli vendoset në xhiron e fundit

Fenerbahçe mposht Galatasarayn në derbi, titulli vendoset në xhiron e fundit

Në javën e 37-të të Superligës, Galatasaray priti Fenerbahçen që luajti me 10 lojtarë për 70 minuta dhe fitoi derbin me rezultatin 1-0, shkruan Klankosova.tv 

Kështu, Fenerbahce e shtyu festimin e titullit kampion deri në xhiron e fundit, kur Galatasaray do të udhëtojë te Konyaspor.

Para xhiros së fundit, Galatasaray mban vendin e parë me 99 pikë, tre më shumë se Fenerbahçe e vendit të dytë.

Kujtojmë se, para ndeshjes lojtarët e të dy skuadrave u patën zëne me njëri – tjetrin.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT