Thursday, June 13, 2024
BallinaSportKane mund të rikthehet në Angli, kërkohet nga Chelsea

Kane mund të rikthehet në Angli, kërkohet nga Chelsea

Harry Kane mund të rikthehet sërish në Premier Ligë.  Sipas raportimeve më të fundit të mediave britanike, bordi i Chelseat po monitoron situatën e qendërsulmuesit anglez te “bavarezët” me shpresën për të arritur transferimin e tij në afatin kalimtar të verës.

Kane nuk është i lumtur në Bayern pavarësisht 37 golave ​​dhe 12 asistimeve të realizuara në 35 paraqitje sezonale, prandaj ideja e Chelseat është të hyjë në një negociatë të mundshme me “Uraganin”, që konsiderohet si numri 9 ideal për të zgjidhur problemet ofensive të trajnerit Pochettino, i cili e “dashuron” stilin e lojës, së Kane.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT