Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmeMoti për sot në Kosovë: Vranët dhe me intervale dielli

Moti për sot në Kosovë: Vranët dhe me intervale dielli

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti në vendin tonë sot do të jetë i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës vende -vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT