Saturday, July 20, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 16 qershor

Horoskopi për datën 16 qershor

Dashi

Çështjet e komunitetit do të jenë një mikrokozmos i një problemi shumë më të madh. Disa veprime do të kenë bërë një ndryshim të përkohshëm, por tani duhet të gjenden zgjidhje më të mira në rrugën përpara. Mos u habitni nëse e gjeni veten duke pranuar një rol udhëheqës në çështjet e lagjes.

Demi

Nëse nuk ndiheni të gatshëm të bëni disa punë, ndaloni së bëri një fytyrë të guximshme. Ju nuk keni pse të vazhdoni më tej vetëm sepse e keni marrë përsipër. Kërkojini dikujt tjetër të japë një dorë ndihmë ose akoma më mirë ta bëjë atë për ju. Njerëzit do ta kuptojnë nëse duhet të tërhiqeni nga disa marrëveshje.

Binjakët

Letrat, emailet dhe dosjet mungojnë. Ju duhet të kontrolloni formulimin pasi ka konfuzion rreth asaj që është thënë në të vërtetë. Dikush që ju ka borxh para do të gjejë më shumë justifikime se pse nuk janë në gjendje t’ju paguajnë. Ky është një mësim i nxjerrë. Ata nuk do t’ju japin më hua.

Gaforrja

Ju mund të besoni në mesazhin që një ngjarje po dërgon, por nuk jeni të prirur të përfshiheni. Keni nevojë për pak qetësi. Edhe pse mund ta keni mbështetur këtë kauzë shumë herë më parë, do të preferoni që tani t’ua lini të tjerëve që të ndërmarrin veprime.

Luani

Jeni mjaft të qartë se çfarë doni të bëni me kohën tuaj. Gjëra të tilla si argëtimi, romanca, kreativiteti dhe miqësitë do të vijnë në mendjen tuaj. Aktivitetet relaksuese do të ndihmojnë që problemet tuaja të shkrihen dhe streset e jetës së përditshme të harrohen përkohësisht.

Virgjëresha

Mbani një sy se çfarë po ndodh në një projekt në grup. Nëse jeni në krye, kjo do të thotë se nëse diçka shkon keq, ju do të merrni fajin. A e dinë të gjithë për të cilët jeni përgjegjës se çfarë duhet të bëjnë dhe çfarë pritet prej tyre?

Peshorja

Një familjar apo koleg do t’ju kujtojë shpejt të gjitha favoret që ju kanë bërë së fundmi. Do të jetë e qartë se çfarë do të vijë më pas. Ata do t’ju kërkojnë të bëni diçka për ta. Mos u ndjeni të detyruar të pajtoheni me kërkesën e tyre nëse nuk jeni të prirur për të.

Akrepi

Të vërtetën mund ta zbuloni vetëm duke hapur diskutime dhe duke inkurajuar njerëzit e tjerë të flasin. Ju po pyesni veten për një marrëdhënie ose rrethana në të cilat ka më shumë pyetje sesa përgjigje. Nëse nuk i shprehni ato pyetje, nuk do ta dini kurrë se ku qëndroni.

Shigjetari

Do të bëhet e qartë se dikush kërkon më shumë sesa thjesht miqësi nga ju. Ju nuk jeni të interesuar për romancën dhe ata duhet të kuptojnë se nuk mund të ngjallni një zjarr dhe pasion që nuk e ndjeni vërtet. Jini të sinqertë, por të butë me ta kur t`i përgjigjeni.

Bricjapi

Nuk ka asnjë arsye pse nuk mund të arrini sukses nga diçka që nuk keni pasur përvojë më parë. Besoni në veten tuaj. Kohët e fundit keni bërë sakrifica personale për të ndihmuar një mik dhe tani ata po sillen sikur nuk duan t`ia dinë.

Ujori

Një familjar ose koleg do t’ju acarojë dhe do t’ju frustrojë. Ata janë të gatshëm ta shohin botën vetëm nga perspektiva e tyre dhe nuk do të pranojnë se ka mënyra të tjera për t’i parë gjërat. Një çështje financiare duhet të zgjidhet shpejt.

Peshqit

Një person i dashur po përpiqet t’ju tregojë diçka, por ata nuk janë të sigurt se si ta hapin këtë temë. Kur ata të luftojnë për të nxjerrë fjalët, jini të durueshëm. Ju do të jeni mirënjohës, sapo të dëgjoni se çfarë kanë për të thënë, se ata kanë qenë të ndjeshëm ndaj ndjenjave tuaja dhe të njerëzve të tjerë.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT