Saturday, July 20, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 18 qershor 

Horoskopi për datën 18 qershor 

Dashi

Nuk mund ta ktheni kohën pas edhe pse do të dëshironit ta kishit zgjidhur më herët një çështje familjare. Kjo mund t’ju kishte shpëtuar nga nevoja të kalonit tensionin dhe stresin që po përjetoni tani. Tani duhet të përballeni me pasojat e veprimeve të papërgjegjshme të një të afërmi; nuk keni zgjidhje tjeter.

Demi

Do të jetë detyra juaj të bëni që një ekip të shikojë anën pozitive. Mungesa e mbështetjes që vjen nga ata në pozicione të larta do t’ju shqetësojë. Ofroni shumë lavdërime aty ku e meritojnë. Jini të vetëdijshëm për tonin tuaj nëse po jepni udhëzime konstruktive.

Binjakët

Jeni të shqetësuar për gjëra që mund të mos ndodhin kurrë dhe kjo është një humbje e energjisë mendore. Një çështje financiare ose ligjore ju ka shkaktuar netë pa gjumë. Prisni kartat tuaja të kreditit dhe organizoni plane të reja pagese. Ka disa mënyra për të marrë kontrollin e situatës. Bisedoni me një profesionist.

Gaforrja

Kolegët e vjetër janë të vetëdijshëm dhe vlerësojnë talentet tuaja. Jeni gati për të marrë meritat për kontributet tuaja në një përpjekje grupi. Shpresat personale po i afrohen realizimit. Mos u habitni nëse ju ofrohet një promovim. Disa njerëz të rinj dhe interesantë do të vijnë në jetën tuaj.

Luani

Përpara se të nënshkruani emrin tuaj në ndonjë gjë, bëni disa kërkime private dhe zbuloni më shumë. Ka kuptim të ndaloni dhe të mendoni për këtë përpara se të merrni një ofertë për të investuar kursimet tuaja. A mund t’u besoni vërtet njerëzve që promovojnë potencialin e një skeme të re?

Virgjëresha

Një situatë nuk është aq e rëndë sa mund të mendoni. Ju jeni duke shpenzuar shumë kohë duke u shqetësuar se sa i tmerrshëm do të jetë një test, ose takim. Ajo që duhet të bëni është të qëndroni të qetë dhe pozitiv. Edhe pse po kaloni një fazë të vështirë, ajo është gjithashtu një fazë progresive. Po lëvizni në drejtimin e duhur.

Peshorja

Çojini shqetësimet tuaja tek një epror nëse mendoni se një koleg po përfiton në mënyrë të padrejtë nga një politikë që ka për qëllim të përfitoni të gjithë ju. Nëse mendoni se diçka nuk është në rregull ose e drejtë, luftoni për atë në të cilën besoni.

Akrepi

Çdo dyshim që keni në marrëveshjet e reja ose ndryshimet që po ndodhin do t’i ketë rrënjët në një zhgënjim të vjetër. Kohët kanë ndryshuar. Ju nuk po përsëritni gabimet e së kaluarës. Besoni në potencialin pozitiv të rrugës së re që ju pret.

Shigjetari

Është e rëndësishme të kujdeseni për interesat tuaja. Besojini instinkteve tuaja nëse mendoni se duhet të përmbaheni nga përfshirja në ngjarje që zakonisht duken tërheqëse. Dikush po ju bën të dyshimtë ose një ofertë nuk ju duket e drejtë. Ju duhet të zbuloni më shumë.

Bricjapi

Nuk e shihni shpesh veten si me shumë imagjinatë. Për të vërtetuar se mund të jeni krijues kur dëshironi të jeni, duhet të largoheni nga e përditshmja. Pse të mos ktheheni në një hobi apo aktivitet krijues që e keni braktisur disa kohë më parë? Impulset tuaja imagjinare do të vijnë përsëri.

Ujori

E kuptoni tani pse një person përgjegjës ju kërkoi të merrni përsipër një përpjekje ekipi. Udhëzimet e tyre janë të paqarta dhe ju jeni po aq të paqartë sa ata për atë që pritet nga ju dhe ekipi juaj. Është e qartë tani se kjo është arsyeja pse ata ju deleguan detyrën.

Peshqit

Të përballesh me çështje të shkaktuara nga një mik, fqinj ose i afërm i cili ka ngecur në rrugët e tij është torturë. Qëndrimi i tyre kokëfortë dhe sjellja e pavëmendshme nuk po e bëjnë jetën të lehtë për ju, veçanërisht kur njerëzit kërkojnë nga ju për të ndihmuar në zgjidhjen e vështirësive. A keni marrë përsipër më shumë se sa mund të përballoni?

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT