Saturday, July 20, 2024
BallinaSportMourinho tregon ‘befasinë më të madhe’ që ka parë teksa shikonte Euro...

Mourinho tregon ‘befasinë më të madhe’ që ka parë teksa shikonte Euro 2024

Trajneri i Fenerbahces, Jose Mourinho, e ka ndjekur me vëmendje Kampionatin Evropian të kësaj vere që po zhvillohet në Gjermani.

Euro 2024 po i afrohet me shpejtësi përfundimit me Francën, Spanjën, Holandën ose Anglinë që do të kurorëzohen kampione të Evropës.

Mourinho, i cili mori drejtimin e Fenerbahces këtë verë pasi u largua nga Roma në janar – kishte këshilluar që djemtë e Roberto Martinez të përparonin më tej në garë për shkak të bollëkut të talenteve në skuadrën e tyre.

Ish-trajneri i Chelseat zgjodhi Anglinë, Portugalinë dhe Francën si favoritët e garës dhe pranoi se ishte i befasuar nga performanca e një kombi në veçanti.

Mourinho pohoi se Spanja ishte surpriza më e madhe e turneut deri më tani.

“Ka gjithmonë zhgënjim kur mendon se mund të bësh më mirë. Potenciali i ekipit ishte jashtëzakonisht i lartë”, ka thënë fillimisht Mourinho për SportTV.

“Nuk isha larg pikës kur thashë se Portugalia, Franca dhe Anglia ishin favoritë. Dy prej tyre janë në gjysmëfinale”.

“Spanja është befasia më e madhe për mua, në mënyrën se si ekipi ka evoluar, ata janë praktikisht një ekip i ri”.

“Për mua, për momentin, ata janë skuadra që luan më mirë dhe ajo që ka luajtur më mirë gjatë gjithë turneut”, përfundoi portugezi.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT